Komplet punktów w Kozienicach!

Drużyna seniorów Sparty Jazgarzew udała się w sobotnie popołudnie do Kozienic na mecz z tamtejszą Energią. Po zaciętym i emocjonującym meczu nasz zespół wrócił do Jazgarzewa z kompletem punktów po zwycięstwie 2:1.

Zawodnicy Sparty pojechali na mecz, z zawsze groźną na swoim terenie Energią Kozienice, naładowani sportową złością po zeszłotygodniowym, pechowym remisie z LKS Promna. Od pierwszych minut spotkanie stało przede wszystkim pod znakiem walki,  sędzia zawodów musiał często używać gwizdka, a gra była mocno rwana. W pierwszej połowie to gospodarze zdobyli optyczną przewagą i zagrażali częściej bramce strzeżonej przez Piotra Przepiórkę, który miał sporo pracy. Jednakże to Spartanie mieli najlepszą okazję do zdobycia gola. Po kombinacyjnej akcji na lewej stronie boiska Jakub Pastusiak dośrodkował po ziemi do nabiegającego Bartłomieja Bobowskiego, który z 10 metrów uderzył zbyt lekko aby pokonać bramkarza gospodarzy. Jednak co się odwlecze to nie uciecze…

W drugie 45 minut meczu lepiej weszła nasza drużyna. W 53. minucie po kolejnym dośrodkowaniu Pastusiaka w pole karne, Bobowski celnym uderzeniem głową wyprowadził Spartę na prowadzenie. Zawodnicy z Jazgarzewa poszli za ciosem i już w 61. minucie było 2:0. Tym razem kapitan zespołu, Maciej Wójcik, dośrodkował dokładnie do Pastusiaka, który nie zmarnował sytuacji i podwyższył prowadzenie uderzeniem z najbliższej odległości. Niestety, chwilę po zdobyciu drugiej bramki zawodnicy gospodarzy zdobyli kontaktową bramkę i znowu zrobiło się nerwowo. Sparta, podobnie  jak tydzień temu, miała bardzo dobre okazje do podwyższenia rezultatu po kontratakach, jednak ponownie zabrakło zimnej krwi i skuteczności pod bramką przeciwnika. Na szczęście tym razem nie zemściło się to na naszych zawodnikach i po ostatnim gwizdku to nasz zespół mógł cieszyć się ze zwycięstwa.