LKS Sparta Jazgarzew 2005/06 – MKRS WISŁA Maciejowice

W Niedzielę 08.10.2017 nasza drużyna młodzików (2005 rocznik), rozegrała pierwsze spotkanie z serii gier rewanżowych w V lidze okręgowej D1. Na własnym boisku podejmowaliśmy drużynę Wisły Maciejowice, z którą pierwszy mecz przegraliśmy 0 : 4 na wyjeździe, pomimo dużo lepszej gry i składniejszych akcji. Tamten mecz pozostawił duży niesmak i chłopcy bardzo chcieli się w drugim spotkaniu na własnym boisku zrewanżować rywalom.

Od samego początku meczu gra była wyrówna, a na boisku więcej było walki i długich zagrań piłki niż składnych ładnych akcji. Spowodowane to było w dużej mierze stanem boiska, które poprzez kiepską pogodę i rozegranych kilka meczów dzień wcześniej, nie pozwalało na spokojną grę i budowanie składnych akcji. Pierwsze minuty meczu to przewaga drużyny gości, którzy agresywniej i wyżej wyszli z atakiem, żeby pokazać, iż nie przyjechali tutaj na darmo. Na szczęście nasi chłopcy po pierwszych 10 min otrząsnęli się i gra się wyrównała. Około 20 min pierwszej połowy po jednym z dośrodkowań w zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Maciek Skonieczek i mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił a drużyna gości jedynie raz zagroziła naszej bramce, po przypadkowym złym rozegraniu z naszej strony.

Druga połowa bardzo przypominała pierwszą, z obu stron było dużo walki i zaangażowania. W kilku sytuacjach zabrakło nam 1 lub 2 dokładniejszych podań, aby dobrze zapowiadające się akcje zakończyć groźnymi strzałami lub bramkami. Na szczęście nasza gra def. tego dnia stała na wysokim poziomie i zespół nie pozwolił sobie zagrozić pod własną bramką, co pozwoliło utrzymać korzystny rezultat do końca spotkania.
Pomimo iż w tej rundzie piłkarsko zagraliśmy parę dużo fajniejszych spotkań i przyjemniejszych dla oka, to w tym spotkaniu swoim zaangażowaniem i walką na całym boisku, chłopcy wywalczyli jakże ważne 3 pkt oraz odwdzięczyli się za pechową porażkę z pierwszego meczu.

Następny mecz zagramy z Łaskarzewem na wyjeździe w sobotę 14.10 o godzinie 11:00.