Nieszczęśliwy remis na początek wiosny

Sparta Jazgarzew 1:1 LKS Promna

W sobotę rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach 4-ligi. Do Jazgarzewa na mecz z naszą Spartą przyjechała drużyna LKS Promna, sąsiad z tabeli ligowej.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, który byli bliscy zdobycia bramki po dobrych akcjach Olafa Kubata i strzałach Mateusza Kellera oraz Bartłomieja Bobowskiego. Spartanie próbowali zaskoczyć bramkarza gości również po stałych fragmentach gry, jednak nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Po 25 minutach gry mecz się wyrównał i to zespół gości zyskał optyczną przewagę, jednakże gra obronna naszych zawodników pozwoliła na zejście do szatni przy rezultacie bezbramkowym.

Po zmianie stron to znowu Sparta ruszyła do ataków, aby otworzyć wynik spotkania. Udało się to w 62. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Bobowskiego, grający trener zespołu, Arkadiusz Ryś, przedłużył lot piłki, a akcję zamknął Alex Jaskólski, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W końcówce spotkania Sparta miała dobre okazje na zdobycie drugiej bramki wyprowadzając kontrataki, jednakże zabrakło skuteczności. Niestety sprawdziło się piłkarskie przysłowie, że niewykorzystane akcje się mszczą…

W przedłużonym czasie gry drużyna LKS Promna przeprowadziła ostatnią, desperacką akcję, po której sędzia zawodów odgwizdał rzut karny przeciwko naszemu zespołowi. Zawodnikowi gości udało pokonać się naszego bramkarza Piotra Przepiórkę z jedenastki i wyrównać stan pojedynku na 1:1 w 93.minucie spotkania.

Szkoda straconych dwóch punktów, bo zwycięstwo było blisko. Jednakże za walkę, determinację i zostawione serce na boisku, drużynie należą się brawa. Walczymy dalej!

Skład: Przepiórka – Sokół, Jaskólski, Ryś, Berliński – Kubat, Wójcik (79’ Mich), Gajownik, Bobowski, Szelągowicz – Keller ( Domański 63’).

Rezerwowi: Erden, Zając, Szymański, Aludauri, Siudak

Trener: Arkadiusz Ryś