Porażka z Błonianką

W sobotę 6. kwietnia seniorzy Sparty Jazgarzew podejmowali na własnym stadionie wicelidera grupy południowej 4. ligi zespół Błonianki Błonie. Zawodnicy gości pokazali swoją wyższość i nieprzypadkowe miejsce w tabeli pokonując naszą Spartę 3:1. Od pierwszych minut to Błonianka kontrolowała przebieg spotkania i co chwilę zagrażała bramce strzeżonej prze Piotra Przepiórkę. Sparta skupiła się przede wszystkim na uniknięciu straty gola i próbowała gry z kontrataku. Niestety, po jednym z kolejnych ataków to zawodnicy z Błonia zdobyli bramkę na 1:0 po niefrasobliwości obrońców gospodarzy. Po stracie gola gospodarze próbowali szybko odpowiedzieć, ale dwie sytuacje pod bramką Błonianki nie przyniosły wyrównania. Po zmianie stron Sparta odważniej ruszyła do ataków i gra częściej niż w pierwszej połowie toczyła się na połowie przyjezdnych. Jednakże to Błonianka po przeprowadzeniu kontrataku podwyższyła prowadzenie na 2:0. Gospodarze nie poddali się i walczyli do końca. Kontaktowa bramkę z rzutu karnego, wywalczonego przez wprowadzonego po przerwie Olafa Kubata, zdobył Bartłomiej Bobowski. Sparta walczyła ambitnie do końca spotkania, ale nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia wyrównującej bramki. Z kolei piłkarze z Błonia strzelili trzecią bramkę z rzutu karnego podyktowanego w ostatniej minucie spotkania. Gratulacje dla zawodników Błonianki za dobrą grę i zwycięstwo. Gospodarzom należą się gratulacje za wiarę i ambitną walkę do końca spotkania. Sparta: Przepiórka – Sokół (46. Berliński), Ryś, Domański, Zając (90. Mich) – Aludauri (46. Kubat), Wójcik (85. Jaskólski), Gajownik (46. Keller), Pastusiak, Bobowski – Szelągowicz Trener: Arkadiusz Ryś