Trzy punkty seniorów na inaugurację rozgrywek.

W meczu inaugurującym sezon 2019/2020 Ligi Okręgowej seniorzy Sparty Jazgarzew pokonali Grom Warszawa 3:2.

Po ciekawym dla kibiców meczu to miejscowi mogli cieszyć się ze zdobycia 3 punktów.

Sparta już w pierwszej minucie spotkania wyszła na prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Wójcik a w zamieszeniu pod bramką najlepiej odnalazł się Arkadiusz Ryś, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce.

W 8 minucie było 1:1. Dobrze wykonane dośrodkowanie z rzutu rożnego i jeden z zawodników gości strzela na 1:1.

36 minuta to kolejny stały fragment gry dla Sparty. Tym razem piłkę dośrodkowuje Olaf Kubat. Bramkarz Gromu popełnia błąd i wypuszcza piłkę z rąk. Dopada do niej Wojciech Gajownik i wbija ją do pustej bramki.

Na przerwę schodzimy z jedną bramką przewagi.

Drugą połowę zaczynamy od mocnego uderzenia. W 49 minucie na środku boiska doskonale piłkę przejmuje Jan Głowacki. Trójkowa akcja z Marcelem Michem i Kamilem Domańskim zaowocowała trzecią bramką dla Sparty. Zdobył ją Kamil Domański płaskim strzałem z ok.18 metrów.

Goście w końcówce meczu próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania. W 79 minucie strzelili bramkę na 3:2 ale to było wszystko na co było stać tego dnia przyjezdnych.

Sparta Jazgarzew – Grom Warszawa 3:2

Skład Sparty:

Erden – Kansik, Ryś, Zając, Sokół – Kubat (90+1′ Wasilewski), Gajownik, Wójcik, Domański, Mich (82′ Szymański) – Głowacki (85′ Tworek)

Bramki – Ryś, Gajownik, Domański

Kartki: Gajownik (Ż), Głowacki (Ż)

Bramki z tego spotaknia:

W sobotę Spartę czeka wyjazd na derbowy pojedynek z Perla Złotokłos (17:30). Kolejne domowe spotkanie zagramy 24.08 o godzinie 11:00 z Przyszłością Włochy.